Databáze éček

Éčka v potravinách - přídatné látky - jsou používány z mnoha důvodů: pro prodloužení trvanlivosti, jako ochrana před zkázou, ale také pro zlepšení chuti, vzhledu a vůně a dokonce i pro vytvoření dojmu vysokého obsahu ovoce, vajec, másla, přírodních šťáv apod.

Pokud je pro Vás důležitá zdravá výživa, je důležité se v éčkách orientovat. Díky naší databázi éček budete schopni při nákupu zkontrolovat, co Vaše oblíbené potraviny obsahují. Mezi éčky jsou totiž jak látky neškodné a látky prospívající vašemu zdraví, tak i škodlivá éčka, která mohou vyvolávat zdravotní obtíže.

Éčka v potravinách jsou označena na výrobku názvem látky (například kyselina citrónová) nebo písmenem E a číselným kódem (E330, E120, E151 apod.). V databázi éček lze vyhledávat jak podle názvu, tak i číselného kódu. Na obalu jsou éčka vyjmenovány podle množství v sestupném pořadí (od nejvyššího k nejmenšímu). Ovšem složitější je se v přídatných látkách zorientovat.

Naši databázi éček jsme připravili ve spolupráci s Dr. Terezou Vrbovou, autorkou knihy "Víme, co jíme?".

Přehled všech éček

Neškodí Neškodí Nevhodné pro děti Nevhodné pro děti Nevhodné pro alergiky Nevhodné pro alergiky, astmatiky a citlivé osoby Způsobuje dětskou hyperaktivitu Způsobuje dětskou hyperaktivitu Možné nežádoucí účinky Možné nežádoucí účinky

Databáze éček

Pokud se zajímáte o to, co jíte, prohlédněte si databázi éček. Můžete v ní zjistit, co se skrývá pod číselnými kódy, které najdete na obalech potravin a co jednotlivé éčka znamenají.

Životní prostředí

Dobré pro Vás, dobré
pro přírodu

Není Vám lhostejné to,
jak se k přírodě chováme?
Podívejte se, jak se chovat
ekologicky.

Poradna

Poradíme Vám. Zeptejte se odborníka na výživu a zdravý život.

Na Vaše dotazy z oblasti éčka, zdravá strava a konzervanty odpovídá Dr. Tereza Vrbová, autorka knihy „Víme, co jíme?“.

Zaslat dotaz

Éčka na kartičce

Stáhněte si kartičku s přehledem éček o velikosti kreditní karty

Stáhnout

Úvodní stránka | Databáze éček | Nápoje bez kozervantů | Poradna | Články | Životní prostředí | Partneři | Mapa stránek | Archiv článků

Copyright 2009 Tetra Pak, redakční systém ePublisher